B2TX Tartı Terminali

B2TX Tartı Terminali

Karadeniz Tartı Sistemleri |11 Şubat 2017

B2TX tartım uygulamalarınızı gerçekleştirebileceğiniz bir cihazdır.  İçinde  onaylı  bir  tartı  göstergesi   (B2)  ve  uygulamanızı  çalıştıran  bir   işletim  sistemi  (Android®) bulunur.  Cihazı kullanmanız için monitör, klavye, fare ve yazıcı bağlamanız yeterlidir.

B2TX Tartı Terminalinin başlıca özellikleri ; Tartı  göstergesi  ve  uygulama  yazılımı içinde kompakt çözüm, Kullanımı  basit,  kolay  öğrenilebilen,  güzel görsel arayü, İşletim  sistemi  çökmelerine  ve  virüse dayanıklı, güvenli işletim sistem, Uygulamanıza özel yazılım değişiklikler, Lityum  polimer  pili  sayesinde  elektrik kesilmesi  durumunda  düzgün  kapanma özelliği, RS-232  ve  RS-485Giriş-ÇıkışKablolu  ve Kablosuz Ağ, Temassız Akıllı Kart Okuyucu, IP kamera opsiyonları, Cihaz  üstünde  yapılan  tartıları  eş  zamanlı olarak  internetten  raporlayabilme opsiyonu (www.kantar.

biz), Gömülü  web  sunucusu  ile tarayıcınızdan rapor alabilme, Raporlarınızı  Excel  dosyası  olarak kaydetme ve ANPR kamera ile plaka okuma entegrasyonu cihazın özellikleri arasındadır.

 

Depo Modu
Hububat, sıvı gıda, mazot, kömür vb. herhangi bir ticari kullanıma bağlı depolanacak malzemelerin alım ve satışlarında B2TX kullanıcılarının tanımlayacağı depolara malzeme giriş ve çıkış kontrolleri ile detaylı raporlamalarını yapabileceği depo modu opsiyonel olarak sunulmaktadır. Depo modu ile oluşturacağınız depolarda aldığınız ve sattığınız malzemelerinizin ürünlerinize göre stok seviyelerini takip edip, detaylı raporlamalarını yapabilirsiniz.

Uzak Erişim Modu
Tartı sisteminizin kurulu bulunduğu kantar kabinine yakın bir noktadan kablolu yada kablosuz olarak B2TX’ inizi internete bağlayıp, teknik ekibimiz gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra, sizin için özel üretilmiş olan kullanıcı adı ve parola ile istediğiniz bilgisayar, tablet yada cep telefonundan dünyanın her noktasından tartım bilgilerinizi görebilirsiniz. Cihaz içerisinden ulaşacağınız raporlamaları Excel ortamına aktarabilirsiniz. İşletmenize özel olarak sunulan bu hizmet, diğer windows tartı terminallerinde olmayan detaylı özellikler barındırmaktadır.

Kullanıcı Yetkilendirme Modu
B2TX kullanan işletmelerde, işletme yetkililerinin bilgileri dahilinde B2TX kullanıcılarının yetkileri tanımlanarak müdahale alanları belirlenmektedir. Kullanıcılar yetkilerine göre, kendi operatör kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak, yöneticinin belirlediği alanlar haricinde hiçbir fonksiyonu kullanamamaktadır. Örnek verecek olursak, operatörün bir tartım kaydını silebilmesi için yetkisinin olması gerekmektedir. Yetkisi olsa dahi tartım kaydının silinmesi uzak erişim modunda mümkün değildir. Yöneticinin uzak erişim modu sayesinde operatörün her türlü işlemini internet üzerinden bilgisayar, tablet yada cep telefonundan gözlemleyebilir. Yetkilendirme modu sayesinde işletmelerdeki operatör performansı maksimuma ulaşmaktadır.

Yedekleme ve Sıfırlama Modu
B2TX, ister windows ağ üzerinden, isterseniz herhangi bir USB stick yada harici HDD içerisine otomatik-manuel şekilde yedekleme yapabilme özelliğine sahiptir. Herhangi bir arıza yada problem sonrasında verilerinizin kaybolma riski minimum seviyeye inmektedir. USB 2.0 özelliği bulunan belleklerinize istediğiniz periyotlarda yada sürekli olarak cihazın arka kısmındaki USB portlarından herhangi birine takarak ayarlar bölümünden yedekleme ve sıfırlama modu içerisinden istediğiniz an yedek alabilir, almış olduğunuz yedeğinizi cihazınıza yükleyebilirsiniz.  Ayrıca B2TX uzak erişim modunun eşitleme yeteneği ile verileriniz sunucularımızda her zaman güven altında olmaktadır.

Otomatik Plaka Tanıma Modu
Otomatik Plaka Tanıma Modu, kantara çıkan araçları tek ya da çift yönlü olarak plaka tanıma kameraları sayesinde kantara çıkan araçları tespit eder. Tespit edilen araç plakaları; tarih/saat, Kamera ID, plaka datası ve araç resmi ile beraber B2TX veritabanına kaydedilir. Sistem tarafından en son okunan plaka numarası, B2TX veritabanın da sorgulanarak 1. Tartım ya da 2. Tartım için aracın giriş modunu belirler. Manuel olarak Tek Tartım modu içinde plaka okuma sisteme entegrasyon halindedir.

Otomatik Plaka Tanıma Modu ile tartımı yapılmış olan araçların, plakalarının fotoğrafları tartım kayıtları menüsünde B2TX hafızasında saklanır. Web ara yüzünden de erişebilinen kayıtlar içerisinde de fotoğraflı tartım bilgilerine ulaşıp nokta vuruşlu printer harici tüm printerlardan görüntülü bilet basımı gerçekleştirilebilir. İstenirse biletler PDF yada farklı office programı formatında lokal bilgisayara kayıt edilebilir.

Otomatik Plaka Tanıma kameralarının yüksek hassasiyet ve doğruluk oranı ile %100 seviyesinde plaka okuma performansı ile güvenilirliği B2TX aracılığıyla siz kullanıcılarımıza sunulmaktadır.

 

İşlemci: 1 GHz ARM Dual Core Cortex-A7
Bellek: 1 GB
Disk Kapasitesi: 4 GB
Portlar: 1 x VGA monitör – 4 x USB – 1 x Harici Gösterge – 1 x Micro SD Hafıza Kartı (Kutu İçinde) – 1 x RS-485 – Kablolu Ağ (Ethernet)
Pil: Lityum Polimer
İşletim Sistemi: Android®
Uygulamalar: Araç Tartım – Depolu Araç Tartım – Basit Tartım – Basit Tartım (Etiketleme)
Yazılım Özellikleri: RS-232 veya USB nokta vuruşlu slip ve barkod yazıcılarla çalışma – Manuel ve otomatik yedekleme – Yazılım Güncelleme
Diller: Türkçe – İngilizce – Fransızca – Arapça – Rusça
Besleme: 100-240VAC 0.9A 50/60 Hz
Gövde: Paslanmaz Çelik Masaüstü Gövde
Ekran: 6 hane 25 mm parlak kırmızı LED ağırlık göstergesi Tartı kademesi (1-2) gerçek sıfır – durgunluk – net – birim ve fonksiyon işaretleri
Tuş Takımı: 5 adet mekanik tuş (Sıfırlama-dara alma/dara iptal-yazdırma ve fonksiyon tuşları)
Yük Hücresi: 4 veya 6 telli bağlantı – Besleme gerilimi: 5V DC – Empedans: 43 … 1100 Ohm (Ör. 8 x 350 Ohm) – Kablo uzunluğu: Maksimum 350m (?0.75mm² – 6 telli kablo ile)
Tartma – Ölçme: OIML Sınıf III 3000e sınıf IIII 1000e single range / multi range – Endüstriyel kullanımda 40000e – Sinyal duyarlılığı: ?0.8µV/e (onaylı) ?0.2µV/e (endüstriyel) – Giriş sinyal aralığı: 0 … 20 mV – Ölçme yöntemi: Delta­sigma A/D 20ms … 1s güncelleme – İç çözünürlük: 6.700.000 adım – Doğrusallık: < 0.007%
Arabirim: RS­232 seri bağlantı – Harici Gösterge – PS/2 Klavye – VGA Monitör – Centronics Paralel Port (EPSON uyumlu yazıcı) – Veritabanı Kapasitesi  15000 / 30000 çift tartım
Çevresel Koşullar: Çalışma sıcaklığı: -10°C … +40°C – Saklama sıcaklığı: -30°C … +80°C – Elektromanyetik uyumluluk: IEC 61000­4­2 (Electrostatic discharge) – IEC 61000­4­3 (Radiated radio frequency field) – IEC 61000­4­4 (Electrical fast transient burst) – EN 55011 (Emisyon)
Kutu: Paslanmaz çelik masaüstü tipi kutu (IP40) – (IP54)
Boyutlar: 210mm (en) x 185mm (boy) x 110mm (yükseklik)
Karadeniz Tartı Sistemleri